Od początku istnienia informatyce towarzyszą potrzeby zwiększania przewidywalności, efektywności, jakości i transparentności procesów związanych z wdrażaniem oprogramowania.

Realizacja i weryfikacja tych potrzeb jest coraz bardziej mierzalna dzięki metodom pomiaru wielkości oprogramowania jak np. metody punktów funkcyjnych COSMIC czy IFPUG. Możliwość dokładnych pomiarów, pozwala również prowadzić badania – zarówno w środowiskach naukowych, jak i przemysłowych. Z ich wyników tych korzysta coraz więcej instytucji i firm na całym świecie.

Międzynarodowa konferencja IWSM-Mensura to organizowane od wielu lat wydarzenie i znane w środowisku ekspertów IT, które daje możliwość zapoznania się z aktualną sytuacją w tej dziedzinie, nowymi trendami oraz narzędziami – zarówno stronie zamawiającej oprogramowanie, jak i dla jego wytwórców.

Polskie Stowarzyszenie Miar Oprogramowania oraz Instytut Informatyki i Gospodarki Cyfrowej ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie mają przyjemność organizować tegoroczną edycję IWSM-Mensura w Polsce, w Krakowie, w daniach 5 – 7 października w Hotelu Sheraton.

Wszystkich zainteresowanych najnowszymi osiągnięciami z zakresu:

  • sposobów szacowania i kalkulowania budżetów projektów informatycznych,
  • sposobów pomiaru efektywności usług wdrażania i rozwoju oprogramowania,
  • sposobów pomiaru jakości projektów informatycznych,
  • metod zwiększających transparentność procesów zamawiania i tworzenia oprogramowania.

zapraszamy do udziału w konferencji.

Na zakładce Program znajdą Państwo informacje o zakresie prelekcji i warsztatów tegorocznej Konferencji. Na zakładce Venueopis lokalizacji i atrakcji uzupełniających. Na zakładce Registration mogą się Państwo zarejestrować.

Koszt udziału w konferencji to 500 euro. Opłata konferencyjna obejmuje udział w trzydniowej konferencji, materiały konferencyjne, catering i wyżywienie, udział w wycieczce z przewodnikiem po Kopalni Soli Wieliczka oraz w oficjalnym bankiecie w podziemnej sali tej kopalni.

W imieniu organizatorów oraz sponsorów konferencji serdecznie zapraszamy!

Zespół organizacyjny Konferencji IWSM-Mensura, Warszawa 2015

Sponsorzy

Główny Partner konferencji: ATOS
Partner konferencji: ORANGE
Sponsor konferencji: 300 D&C